GMINNE


PRZEDSZKOLE W ŁASZCZOWIE

Raport dostępności        RODO          tel: (84) 66 11 530

 

 

      Aktualne wydarzenia

Warszawa, 13.09.2021 r.

 

Szanowni Rodzice,

Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

Do 30 września br. w Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zebrane w spisie dane posłużą do prowadzenia skutecznej polityki i rozwoju kraju. Pozwolą także lepiej zrozumieć strukturę społeczno-demograficzną oraz ekonomiczną ludności, a także potrzeby i kondycję naszego społeczeństwa.

Jednak spis, to nie tylko dane dla kraju, ale także realne dane dla naszej społeczności lokalnej.

Dla każdego z nas, bez względu na to, czy mieszkamy na wsi, czy w mieście. Zebrane i przeanalizowane dane trafiają do samorządów, które następnie analizują potrzeby mieszkańców i potrzeby inwestycyjne danego regionu.

W związku z powyższym, zwracam się z prośbą o udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Niezbędne informacje dotyczące spisu znajdują się na stronie https:/ /spis.gov.pl/.

Zwracam jednocześnie uwagę, że udział w spisie jest formą spełnienia obywatelskiego obowiązku. Każda instytucja i każda osoba, angażując się w popularyzację spisu ludności pokazuje, że jest odpowiedzialna społecznie i daje prawidłowy przykład nie tylko społeczeństwu, ale przede wszystkim naszym dzieciom, które są przyszłością naszego kraju. Spiszmy się jak na Rodziców przystało!

Pracownicy GUS przygotowali materiały edukacyjne, które można wykorzystać będąc z dziećmi w domu. Są to materiały dla dzieci w wieku przedszkolnym (kolorowanki, gry, zabawy), dla dzieci ze szkół podstawowych (łamigłówki) i szkół ponadpodstawowych. Zapraszam na naszą stronę spis.gov.pl i zakładkę „Materiały do pobrania" oraz na stronę stat.gov.pl/portal-edukacyjny/.

Państwa wsparcie będzie dla nas nieocenioną pomocą i przyczyni się do sukcesu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i wpłynie na lepszą przyszłość naszych Rodzin i dzieci.

 

Prezes

Głównego Urzędu Statystycznego

 dr Dominik Rozkrut

 

Drogie Dzieci,

Czy myślałyście kiedyś o tym skąd wiadomo, ile jest ludzi w Polsce? Ile jest domów? Gdzie rodzi się więcej dzieci - w Katowicach, czy w Bydgoszczy? Czy więcej osób mieszka na wsi czy w mieście? Ile osób pracuje w zawodzie strażaka, a ile osób jest lekarzem?

Jeśli chcecie znać odpowiedź na te pytania, to musicie jeszcze chwilę poczekać. Właśnie zbieramy dla Was odpowiedzi! W jaki sposób? Przeprowadzając Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Został nam już tylko jeden miesiąc. To bardzo mało, dlatego potrzebujemy Waszej pomocy.

Powiedzcie swoim rodzicom, dziadkom, ciociom i wujkom o naszym spisie i zachęćcie ich do wzięcia w nim udziału.

Nie trzeba nawet wychodzić z domu! Wystarczy włączyć komputer i spisać się przez Internet na stronie https://spis.gov.pl/. Zebrane dane pomogą naszym gminom lepiej dbać o obywateli. Wszystkim nam będzie się lepiej żyło.

Ale to nie wszystko! Jest także coś specjalnie dla Was. Łamigłówki i kolorowanki znajdziecie na naszych stronach spis.gov.pl oraz stat.gov.pl/portal-edukacyjny/.

Dziękuję wam za Wasze zaangażowanie! Jesteście prawdziwymi patriotami!

 

Prezes

Głównego Urzędu Statystycznego

dr Dominik Rozkrut