O naszym przedszkolu...

Przedszkole istnieje w Łaszczowie od 1960 r. jako oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej. Na skutek większej ilości dzieci i braku większego lokalu powstało Przedszkole Nr 1 i Nr 2. W 1991r. został oddany nowy budynek, wobec tego, istniejące dwa Przedszkola nr 1 i nr 2 zostały połączone w jedno Gminne Przedszkole.

Organem prowadzącym jest Gmina Łaszczów. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.

Gminne Przedszkole w Łaszczowie jest zlokalizowane w centrum Łaszczowa w niewielkim oddaleniu od parku i stawów, które są częstymi celami wycieczek i spacerów dzieci.

Przedszkole w Łaszczowie jest przedszkolem publicznym, prowadzi działalność wychowawczo-dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego, dokonuje rekrutacji dzieci w oparciu o zasadę powszechnej dostępności. Działalność opiekuńcza polega na rozpoznaniu sytuacji rodzinnej i zwróceniu się z prośbą do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub sponsorów.

WIZJA

PRZEDSZKOLA RODZINNEGO

PRAGNIEMY

aby nasza placówka była otwarta na potrzeby

dzieci, rodziców i środowiska

Stwarzamy sytuacje sprzyjające

zacieśnianiu więzi rodzinnych

NASZYM MARZENIEM JEST

aby nasze przedszkole rozwijało

u dzieci takie wartości

jak miłość, dobroć, odpowiedzialność

i szacunek do drugiego człowieka.

Kultywowanie tradycji

wielopokoleniowych, rodzinnych

i rozumienie swej roli

w obecnej i przyszłej rodzinie

CHCIAŁYBYŚMY

aby nasi wychowankowie w dalszym życiu

kierowali się wartościami

poznanymi w przedszkolu

CHCEMY

pracować z dziećmi i rodzicami po partnersku

JESTEŚMY

otwarci na propozycje dzieci i rodziców

MYŚLIMY

że poprzez wspólne działania

stworzymy przedszkole

przyjazne dziecku i rodzinie

BAZA

Przedszkole dysponuje następującymi pomieszczeniami:

Parter - sala zajęć dla dzieci grupy łączonej w wieku 3-4 lata, sala zajęć dla dzieci 5,6-letnich, stołówka, szatnia, zmywalnia naczyń.

Na piętrze znajdują się dwie sale do zajęć dydaktycznych dla dzieci 5 i 6-letnich, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora i trzy magazyny na sprzęt pomocniczy i porządkowy. Ponadto przy każdej sali dydaktycznej znajdują się sanitariaty dla dzieci. Na piętrze znajduje się także duży holl, na którym odbywają się uroczystości przedszkolne.

W przedszkolu pracują nauczyciele mianowani (1) i dyplomowani (5), wszyscy posiadają kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Obecnie w przedszkolu zatrudnionych jest 11 osób: 1 pani dyrektor, 7 pań nauczycielek, 2 panie woźne, 1 pani jako pomoc do dzieci.

NASZA KADRA

Dyrektor - Jolanta Chodurska

Nauczyciele - Justyna Bednarska, Elżbieta Dziki, Dorota Kawka, Anna Koper, Mirosława Tucka

Woźne - Teresa Kucharska, Urszula Przykaza